Do nového ročníku vstupujeme vítězně!

Nová sezóna nám začala. Do Přelouče přijel nově založený tým „Real Kolín B“. Nový vlastně není to správné slovo, jelikož tento klub vznikl na půdorysu bývalého klubu Borky Liga. Z tohoto důvodu se v Přelouči představili již zkušení futsalisté, z nichž většina má za sebou více zápasů než my. Utkání tedy slibovalo zajímavou bitvu, od které jsme sami nevěděli, co čekat.

První poločas pro nás začal překvapivým zjištěním; na hřišti to vypadalo, jako když bychom se viděli poprvé, i když opak je pravdou. Již 2 měsíce se pravidelně scházíme na tréninku, a k tomu máme za sebou pár přátelských utkání. Zkrátka pauza mezi sezónami hrála svoji roli. I tak jsme byli po většinu prvního poločasu lepší my, drželi jsme balón, ale v zakončení jsme byli absolutně infantilní. Trefovali jsme brankáře ve středu brány, a když už jsme ho dokázali obehrát, zradila nás gravitace a následné zakončení nestálo za nic. Největšími třemi šancemi disponoval Chaloupský, ale ani jednu neproměnil. Naštěstí v 10. minutě utkání hostující obránci chybovali, když namazali Kubovi Černíkovi balón, ten si obehrál jak posledního obránce, tak si vychutnal gólmana hostí a skóroval – 1:0. Soupeř měl své největší příležitosti ve 12. a 14. minutě. Nejprve útočící hráč Realu jen těsně minul horní tyč Václavkovi brány. Druhá šance byla pro Real ještě větší loženkou, když stačilo trefit už otevírající se brány z hranice vápna, ale útočník hostů minul. Poté jsme zahrozili my z přímého kopu, ale brankář byl připraven. Jak se říká nedáš – dostaneš. Tentokrát to platilo 100%. Na bránu Kolína se řítilo trio našich borců, bohužel jsme absolutně selhali v zakončení, kdy Forman napálil gólmana místo toho, aby nahrál do prázdné brány Bukovičovi. Odražený balón se dostal Kolínu do útoku 3 na 1 a zkušeně v 18. minutě proměnil Jiří Homba do prázdné brány. Ačkoliv jsme byli i dál lepším týmem, tak loženou příležitost jsme neměli. Hosté naopak, konkrétně opět Jiří Homba, skórovali po našich chybách z akumulované penalty. Proměnil – 1:2.

Druhý poločas začal mnohem lépe, řekli jsme si pár informací a začalo to na hráče protivníka platit. Hned ve 2. minutě druhé půle jsme skórovali – Chaloupský nádherně našel volného Černíka před bránou hostí a ten proměnil na 2:2! Hned o minutu později jsme se radovali opět. Míč na půli hřiště si převzal Josef Brunclík, obehrál dva hráče a padajícím listem vsítil gól na 3:2, za který by se nemusel stydět ani Tonda Panenka! I v dalším průběhu utkání jsme byli dominantním mužstvem. Krásný výhoz našeho brankáře na Munzara a jeho střela skončila nejprve na tyči, ale o minutu později se Munzar s Čerňasem radovali, když Munzi předložil Kubovi míč před prázdnou bránu – 4:2. Brankostroj pokračoval dál – opět Jakub Černík se prosadil po chumelenici k balónu a propálil vše, co mu stálo v cestě – 5:2. V 17. minutě utkání hosté zahrávali rohový kop, který naštěstí zachytil Leoš Kasal, aby následně přesprintoval celé hřiště, kde předložil míč do prázdné brány Josefu Brunclíkovi – 6:2. Po tomto stavu jsme trochu opadli v důslednosti bránění a i hosté se dočkali svých šancí. Všechny, ale vykryl náš brankář Václavek, který zlikvidoval v krátké pětiminutovce 5 šancí, z toho 2 ložené. Nádhernou tečku utkání zasadil Lukáš Heblík. V poslední minutě utkání se prosadil z přímého kopu, kdy propálil vše, co mu stálo v cestě – 7:2.

Konečný stav hovoří za vše. Jednoznačné vítězství, které se rodilo déle, než jsme čekali. Mužstvo velice chválím za charakter, který se ukázal ve druhé půli.

2.liga OFL Kolín: Juniors Přelouč FC 7:2 Real Kolín „B“

Branky: Černík Jakub – 4x, Brunclík Josef – 2x, Heblík Lukáš –  Homba Jiří 2x.

Rozhodčí: Nekvapil – Pařez, Diváků: 50, Poločas: 1:2

Žk: Heblík, Černík, Munzar – Kofroň, Vobořil