I po druhé proti Kutné Hoře poraženi

O víkendu v neděli 26.01.2020 jsme přivítali v posledním lednovém utkání v Přelouči celek N.P.C. Kutná Hora. První vzájemný zápas vyšel lépe právě pro hráče z města horníků, a tak jsme měli motivaci kartu obrátit. Už snad ani nemá cenu psát o veliké marodce, ke které se připojil Dominik Oliva, který nemohl do utkání nastoupit. Na druhou stranu ani kutnohorští nepřijeli v „plné“ sestavě, a tak se mělo jednat vcelku o vyrovnaný zápas. Navíc bylo o co hrát vítěz utkání se mohl posunout na druhé místo a v případě nás, my jsme chtěli bodovat po neúspěšném utkání v derby se Startipem Řečany.

První poločas začal rozvážně z obou stran. Ani jeden tým nechtěl dostat branku a hrál se spíše defenzivnější futsal, hru spíše kontrolovali hráči Kutné Hory, my se soustředili na defenzivní postavení. První vážnější příležitosti přišly z nohou hráčů Kutné Hory. Za zmínku stojí šance ze druhé minuty, když se řítili dva hostující hráči na našeho brankáře, ten situaci vychytal a skóre se tak neměnilo. Náš gólman si na práci stěžovat rozhodně nemohl, kryl zejména střely ze střední vzdálenosti. Otevření účtu v zápase jsme se dočkali po brance Michala Bukoviče v 6.minutě. Michal si velice rozvážně narazil míč s Jindřichem Rosůlkem, který ho našel efektivní patičkou a náš ostrostřelec se nemýlil v situaci jeden na jeden – 1:0 pro nás. Zvýšit skóre utkání mohl o pár momentů později Jindřich Rosůlek, ten však prázdnou bránu z úhlu naneštěstí netrefil. Nedáš – dostaneš. To platilo i v tomto momentě, po dobré střele útočníka Kutné Hory náš brankář vyrazil střelu do strany, první u míče byl jeden z křídelních hráčů Kutné Hory a ten předložil spoluhráči do prázdné brány – 1:1. I v dalším průběhu utkání byli aktivnější hosté. Na 1:2 zvyšovali po dobře umístěné střele k tyči ze střední vzdálenosti. My se spíše trápili v udržení míče na nohou, špatných přihrávkách. N.P.C. zvýšilo skóre ještě jednou, když z našeho autu jsme zbytečně nechali utéct dva útočníky na brankáře a ty si poradili 1:3.

Tabulka po kompletním 9.kole

Do druhého poločasu jsme vstupovali se ztrátou dvou branek a chtěli jsme se na soupeře dotáhnout, zlepšit hru na zemi. Plány vzaly rychle za své, jelikož ve 3. minutě druhé půle krásnou výstavní střelou do šibenice zvýšili skóre na 1:4 hráči Kutné Hory. Na 2:4 a zvýšení nadějí nám dal Michal Bukovič, který zakončil do prázdné branky po přihrávce od Jakuba Černíka. Bohužel v polovině druhé půli nám opět odskočili kutnohorští na rozdíl tří branek, když využili krásnou kombinací situaci 3 na 2 – 2:5. I v dalším průběhu byli lepší na míči, byli si jistější, zkrátka nám zápas se vůbec nedařil. Na konečných 3:5 zakončil Michal Bukovič z úhlu pod břevno. Zejména pro nás byl postrach hráč Černohlávek František, který nám tam nasázel 4 banány.

Bohužel zápas s Kutnou Horou jsme nedokázali zvládnout a je to velká překážka v průběhu 1.OFL Kolín. Cíl byl před sezónou střed tabulky 3-4 místo, na které neztrácíme moc bodů, tím ale že nyní přicházejí porážky si situaci sami komplikujeme a často i zcela zbytečně, často hrajeme ustrašeně, beze střel, či aktivity, tak jako první poločas v tomto zápase, případně proti Startipu. Na příští utkání se nám již uzdraví někteří hráči a očekáváme jejich návrat do sestavy, a i zkvalitnění hry, případně přidání více střel na brankáře. Liga ještě každopádně je dlouhá, čeká nás celkem 5 utkáních, v sázce je tedy ještě 15 bodů.

Utkání 1.ligy OFL Kolín: Juniors Přelouč FC 3:5 N.P.C. Kutná Hora

Branky: Bukovič Michal 3x – Černohlávek František – 4x, Tůma David

Rozhodčí: Ziegler, Grund Diváků: 60 Poločas: 1:3