#JUNIOŘISPOLEČNĚ – Děkujeme!

Před několika dny vyvrcholil náš projekt #JUNIOŘISPOLEČNĚ, v rámci něhož jsme se snažili společně s vámi prostřednictvím fiktivního futsalového utkání, jehož návštěvnost byla nejvyšší v historii klubu, pomoci dvěma pardubickým zařízením, Nemocnici Pardubice a místní univerzitě, jejíž Fakulta chemicko-technologická vyvíjí, vyrábí a distribuuje ochranné pomůcky pro zdravotnická zařízení v našem kraji. Dneškem uplynulo devět dní od fiktivního zápasu, peníze byly sečteny, přišel čas pro rekapitulaci.

Charitativní akce #JUNIOŘISPOLEČNĚ zažila zrod již v první půlce dubna, kdy byla „pouhou“ myšlenkou, chvilkovým nápadem. Nápadem, který s postupem hodin a dní dostával čím dál jasnější obrysy, až nakonec došlo ke konečným dohodám se zainteresovanými stranami, jmenovitě Ticketstream s.r.o., Univerzita Pardubice a Nemocnice Pardubického kraje, a.s. Zbývalo pouze vybrat datum. Nabízel se třicátý duben jakožto den, s nímž spojené tradice ukončovaly zimu, starosti a neštěstí, která s sebou chladná období přinášela.

Deset dní před výkopem byl zahájen předprodej vstupenek. Jak už víte z našeho webu či oficiálních klubových stránek na Facebooku, právě koupí vstupenky, jejíž hodnota byla 100 Kč, jste přispěli na dobrou věc. Počet zakoupených vstupenek nebyl omezen, tudíž bylo možné koupit jednu, dvě, nebo klidně pět. Obrovskou radost jsme měli z toho, že výjimkou nebyl vícekusový nákup.

Poselství našeho projektu se dostalo doslova do všech krajů naší republiky, možná i dál, neboť jedním z šiřitelů byla i Česká televize, jejíž zprávu doplněnou o video, ve kterém figurují členové Juniors Přelouč FC, o akci #JUNIOŘISPOLEČNĚ přečetlo a shlédlo téměř 19 600 uživatelů. Nebyla to pouze Česká televize, kdo pomáhal dostat zprávu o charitativní akci dál. Byli to naši hráči, portál eFutsal.cz, hráči jiných (nejen) přeloučských klubů, rodiny, partnerky a kamarádi. Všem, kteří nám jakýmkoliv způsobem pomohli, zde mnohokrát děkujeme, jste skvělí!

Futsalové utkání už dnes – alespoň to fiktivní. Důsledky pandemie zasáhly i juniorský fotbalový klub z Přelouče, který se i přesto, že nemůže hrát, rozhodl vyprodat místní halu. Ta má sice kapacitu 250 lidí, vstupenek se ale může zakoupit mnohem víc. Vybrané peníze podpoří Univerzitu Pardubice a Pardubickou nemocnici, mezi které bude vybraná částka spravedlivě rozdělena. ⬇

Zveřejnil(a) ČT24 dne Čtvrtek 30. dubna 2020

Konečně se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu – číslům. Pár jich pro vás máme:

  • celkový počet prodaných vstupenek – 100 ks,
  • celková vybraná částka – 10 000 Kč,
  • částka po zdanění a odečtení poplatku – 9 400 Kč,
  • částka pro Univerzitu Pardubice – 4 700 Kč,
  • částka pro Nemocnici Pardubice – 4 700 Kč,
  • maximální nákup – 5 ks.

Jako amatérský sportovní klub jsme byli jediní, kteří s myšlenkou pomoci těm, kteří se za nás perou s nemocí Covid-19, přišli. Nebyli jsme však jediní v okolí či v republice. S podobnou myšlenkou přišel slavný FK Era-Pack Chrudim, který uspořádal sbírku pro chrudimský hospic. Ještě před námi s nápadem charitativní sbírky přišly dva fotbalové kluby, nesmiřitelní rivalové FK Jablonec a Slovan Liberec, kteří paradoxně spojili síly a vyprodali severočeské derby, které se fiktivně odehrálo 5. dubna a jehož výtěžek poputoval do Krajské nemocnice v Liberci.

Na závěr bychom ještě jednou rádi poděkovali všem, kteří se jakkoliv zapojili do akce #JUNIOŘISPOLEČNĚ, ať už koupí vstupenky, vstupenek či sdílením zprávy dál mezi své přátele, rodiny a známé. Děkujeme také společnosti Ticketstream, která se v rámci charitativní sbírky vzdala 50 % poplatků za zprostředkování prodeje. Těší nás, že i v takto těžké době dokáže sport spojit jinak nespojitelné. Zatím ještě nemůžeme rozdávat radost na hřištích, ale můžeme ji rozdat jinak. Třeba zrovna tím, že příští týden předáme šeky Nemocnici Pardubice a Univerzitě Pardubice. Vidíme se na zápasech!

Vaši Junioři.