Klidný postup do čtvrtfinále poháru FAČR!

Sezóna se nám prodlužuje pěkně, tak proč si ji ještě neužít mnohem více, než doteď? Některým týmům už skončila sezóna na začátku března, kdežto Juniors Přelouč bojují i na konci tohoto měsíce ve futsalových zápasech. Tentokrát se nám do cesty ve čtvrtfinálovém zápase postavila Hearts of Bělá pod Bezdězem. Věděli jsme, že výhra je jediná možnost, jelikož by na nás v dalším kole čekala odměna po náročné sezóně v podobě zápasu proti prvoligovému Olympiku Mělník! Pro všechny z nás by to byla vůbec premiérová šance, poměřit se s ligovým futsalovým klubem.

Může to znít už jako klišé, ale i v tomto utkání jsme se sešli takřka v plném počtu. Zápas se vyvíjel tak, jak jsme od začátku všichni chtěli. Naše absolutní dominance v celém zápasu gradovala ve stále větší a větší šance, tudíž jsme na gól nemuseli čekat dlouho. Už ve 3. minutě se prosadil takřka do prázdné brány Michal Bukovič, když mu předložil balón David Munzar – 1:0. Hostující tým měl možnost srovnat v 5. minutě, ale závar před naší brankou nedokázal využit, a tak stav 1:0 trval i nadále. Krásný futsalový moment přišel v 8. minutě utkání z přímého kopu od Chaloupského, který předložil míč Heblíkovi a ten přihrávkou vybízel Kubu Černíka, ale tomu chyběly milimetry. Na druhé straně se zaskvěl náš golman Václavek, který vychytal samostatný nájezd hostujícího útočníka. Pro Bělou platilo heslo „nedáš, dostaneš“ z naší akce, kterou vedl Bukovič, aby posléze nahrál svému parťákovi Romanu Krejčíkovi a ten zaznamenal svůj první gól v této sezóně – 2:0! Strhující tempo pokračovalo i nadále. Nejprve Forman nastřelil tyč a Krejčíkovi taktéž nechybělo moc, aby vsítil další gól. Jeden z nejhezčích gólů padl v 15. minutě utkání, když si Honza Rajnet z hostů udělal tréninkové panáky a dle slov Petra Rady udělal 3 žongly a z otočky dával gól – 3:0. Hosté prakticky nekladli žádný odpor, a tak z autu padl další gól a to ten čtvrtý. Střelcem byl Robert Forman!

Druhý poločas pokračoval tak, jako první, a to v plném nasazení našich borců. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. David Munzar si tentokrát prokličkoval celé hřiště a předložil balón Honzovi Rajnetovi, ten neměl problém vstřelit gól – 5:0.  Na 6:0 zvyšoval Jakub Černík, který prchl všem obráncům a tváří v tvář nedal pochyby, že by gól nedal – 6:0. Jediným upravujícím gólem na přední tyč „zkazila“ Bělá našemu golmanovi čisté konto – 6:1. Na konečných 7:1 zvyšoval opět Kuba Černík po krásné kombinaci přes celé hřiště.

Krásný výkon a zasloužená odměna nás čeká ve čtvrfinále poháru FAČR! Do Přelouče přijede prvoligový SK Olympik Mělník!

Sestřih z utkání:

Na závěr rozhovor s Honzou Rajnetem:

• Ahoj Honzo, na začátek se musím zeptat zcela jasně – jak sis užil zápas proti Bělé pod Bězdezem?
    • Ahoj, zápas jsem si užil dost, snažil sem se být aktivní, nabízet se, vracet. Ačkoliv mi nebylo nejlépe a už jsem měl odehraný jeden zápas.
  • Co říkáš na svůj gól z otočky? Zhodnoť prosím svůj výkon proti Bělé.
    • Asi můj nejhezčí gól ve futsale. Byl to jeden z lepších výkonů, rychlá střídání, která jsem jel naplno.
  • Postoupili jsme do čtvrtfinále poháru FAČR, jak vnímáš tento úspěch našeho malého klubu, který existuje teprve půl roku?
    • Úspěch je to rozhodně velký, za tak krátké působení jsme dokázali vskutku dost, jsem hrdý na náš klub.
  • Ve čtvrtfinále nás čeká prvoligový Mělník, jak se těšíš na tento zápas?
    • Těším se velice, ačkoliv to rozhodně nebude jednoduché utkání. Zkušenější soupeř by nás mohl podcenit, což by mohla být naše výhoda.