S Libodřicemi historická výhra!

Po týdnu jsme se opět sešli, abychom sehráli další futsalové utkání I. okresní futsalové ligy Kolín. Tentokrát jsme zavítali na palubovku kolínské haly, kde nás čekal soupeř z Libodřic. První vzájemný zápas pro nás nedopadl vůbec dobře, navíc s přičtením naší aktuální ne tak slavné formy. Chtěli jsme ukončit sérii proher a konečně naplno bodovat.

 

Na utkání se nás opět sešlo sedm – šest hráčů do pole a brankář. Už si ani nepamatujeme, kdy bychom měli dvě kompletní čtyřky na zápas. Utkání začalo vcelku svižně, první střela na bránu znamenala vedení pro náš tým. Nahrávku od Roberta Formana si převzal Lukáš Chaloupský a vypálil přesně do dolního rohu libodřické brány – 0:1. Vůbec vstup do zápasu se nám vyvedl dobře. Byli jsme lepší na míči, drželi si hráče Libodřic od těla a zaměstnávali brankáře domácích povedenými akcemi. Za zmínku stojí střela Rajneta a Heblíka. Vyrovnat skóre mohl na druhé straně Dittrich, avšak jeho samostatný únik vychytal náš gólman. Bohužel, to, co se nepovedlo domácím z této akce, se povedlo posléze. Pánek se uvolnil stahovačkou přes Formana a neměl pochyb, že by nevstřelil gól – 1:1. Naši hráči naštěstí zareagovali vskutku rychle. Z trestného kopu našel Chaloupský Formana, ten vystřelil pouze do tyče, avšak dorážku si našel Honza Rajnet a upravil tak skóre zápasu na 1:2.  Bohužel, ani tento stav netrval nikterak dlouho, jelikož míč si převzal jeden ze soupeřících útočníků, vypálil pod břevno a vyrovnal – 2:2. Skóre se bohužel o pár chvil později měnilo opět, když po pěkné akci Libodřic zakončovali jejich hráči tváří v tvář našemu gólmanovi. – 3:2. Do poločasu navíc domácí mohli ještě zvýšit stav na 4:2, ale nedokázali trefit odkrytou bránu a skóre se tak neměnilo.

Věděli jsme, že nic není ztraceno, navíc jsme hráli v dobrém nasazení a je jen otázkou času, kdy nám to začne „lepit“. Recept, jak na to, skoro našel Oliva Dominik, který se chytře obtočil kolem obránce, ale jen těsně minul. To, co jsme neproměnili nyní, jsme proměnili posléze. Chaloupský Lukáš si navedl míč přes celé vápno, aby vyslal ne nijak prudkou, ale za to přízemní a přesnou střelu a vyrovnal tak zápas na 3:3. Další obrovskou šanci na změnu skóre měl Lukáš Heblík, který ale sám nedokázal přelstít brankáře domácích. I Libodřice měly své šance, ale nedokázaly žádnou zužitkovat. Nejprve je vychytal brankář Václavek, napodruhé, když útočník Libodřic obehrál našeho gólmana, tak netrefil odkrytou branku, a tak jsme byli na tahu opět my. Konkrétně Chaloupský Lukáš předložil míč krásnou přihrávkou Formanovi a ten střelou po zemi překonal brankáře Kopeckého – 3:4. Ani pro tentokrát jsme neudrželi pro nás příznivý stav příliš dlouho, špatná komunikace mezi naší obranou a brankářem skončila brankou domácích – 4:4. Prakticky vzápětí vzal prakticky vše na svá bedra nejlepší hráč utkání Lukáš Chaloupský, který nadvakrát propálil vše, co mu stálo v cestě a opět jsme vedli – 4:5! Klid na naše nohy mohl přidat Forman, který jen těsně minul bránu domácí svatyně, případně Chaloupský z prodloužené penalty, ale i ten minul. Tohle vše nás mohlo velice mrzet, jelikož v posledních sekundách našel útočník Libodřic přesně svého kolegu, který bokem trefil pouze tyč a dorážku na čáře udržel brankář Václavek. Utekli jsme doslova hrobníkovi z lopaty.

Po dlouhé sérii nevydařených utkání se nám konečně podařilo bodovat, a to nejen díky aktivitě Formana, Chaloupského, ale především díky celkové sehranosti a týmovému přístupu. Odrazili jsme se tak od 6. místa do středu tabulky, o který chceme nadále bojovat, abychom mohli premiérovou sezónu v první lize hodnotit kladně. Třešinku na dort jsme nasadili vytouženým, úplně prvním vítězstvím nad Libodřicemi. Tento víkend (22-23) nás čeká hned dvojzápas, nejprve liga s kolínskými Borkami a v neděli pohár FAČR.

 

Utkání 1.ligy OFL Kolín: FK Libodřice 4:5 Juniors Přelouč FC 

Branky:  Němec Tomáš – 2x, Košík Josef, Pánek Milan – Chaloupský Lukáš – 3x, Rajnet Jan, Forman ml. Robert

Rozhodčí: Muller, Klobása Diváků: 20 Poločas: 3:2

Sestava:

Václavek Petr, Forman ml. Robert, Bukovič Michal, Heblík Lukáš, Rajnet Jan, Oliva Dominik, Chaloupský Lukáš