S Borkami vyrovnaný zápas

Dva dny před Vánoci jsme se utkali s jedním z největších favoritů na celkový primát v 1. lize Kolínska. Naším protivníkem byly Borky Liga. Tento tým disponuje skvělými hráči, kteří jsou velice silní jak v kombinaci, na míči, tak i v zakončení. Před zápasem jsme znali i výsledky soupeřů v naší lize a věděli jsme, že v případě výhry bychom se posunuli na dělené první místo, a co hlavně, tak jsme chtěli odčinit velice nepovedený zápas s Libodřicemi.

První vážnější komplikací před zápasem bylo, že jsme (opět) hráli v absolutně jiné sestavě a možná i na souhře hráčů se to mohlo projevit. Těsně před zápasem vypadl ze sestavy z důvodu nemoci Josef Brunclík a z důvodu pracovních si nemohl přijet zahrát ani Roman Krejčík. Utkání začalo velice svižně – své první vážnější situace měli na nohách Oliva a Forman, jejichž střely ale skvěle vychytal hostující brankář Barták. I Borky měly své veliké příležitosti, avšak proti stál náš gólman Václavek, který dokázal nejprve s pomocí tyče vychytat domácího útočníka a i druhou příležitost Rosendorfa dokázal vyřešit, a tak se skóre neměnilo. Branková konstrukce vůbec našemu mužstvu pomohla dost, jenže dokázala pomoci i Borkám, když Oliva nastřelil pouze spojnici. Skóre zápasu otevřel již zmiňovaný Oliva, který po dobře sehraném signálu z rohového kopu vsítil branku – 0:1. Na 1:1 hráči Borek mohli vyrovnat prakticky vzápětí, když se řítili v situaci 2 na 1, ale i tentokrát je vychytal náš brankář. No a domácí hráči se mohli přesvědčit o rčení „nedáš-dostaneš“, jelikož na Olivovu přihrávku si naběhl Forman a zvýšil na 0:2. Dobývání naší branky z pohledu hráčů Borek trvalo nadále a přineslo vyústění, když se po zemi trefil jeden z útočníku – 1:2 Zbývalo 20 sekund do konce poločasu a my k tomu zahrávali volný přímý kop. “Co by se mohlo stát zlého?”, řekne si divák, my měli na kontě 5 faulů a zbytečným útočným faulem jsme se dostali k situaci, že jsme darovali domácím prodlouženou penaltu, tu naštěstí neproměnili.

Tabulka po šestém kole, na první místo ztrácíme 2 body!

Do druhého poločasu jsme vstupovali s jedno gólovým náskokem a chtěli jsme ho udržet. Borky Liga se prakticky celý poločas vrhala do power-play, kterou umí hráči velice dobře sehrát. Po zákroku Václavka, kdy vychytal tváří v tvář Rosendorfa, nahrál míč Olivovi, který si připsal na své konto svůj druhý gól v utkání a zvýšili jsme na 1:3. Prakticky ihned po rozehrávce jsme se ujali míče a skvěle hrající čtyřka ve složení Forman-Oliva-Chaloupský-Heblík přidala další gól po krásné nahrávce Chaloupského na Formana – 1:4. Domácí přikročili k power-play a ta se jim vedla dobře. Nejprve snížili do šibenice na 2:4. Poté jsme Borkám darovali předčasný vánoční dárek. Místo toho, abychom po jasném faulu byli ticho a šli od míče, tak pod žlutou kartou nadále kecáme s rozhodčími. Vyústění? Druhá žlutá karta pro Heblíka = červená a my šli do třech, absolutně zbytečně. Z následné přesilovky dostáváme gól na 3:4. Vedení jsme neudrželi dlouho, jelikož Borky nadále hrály power-play a přesná nahrávka na zadní tyč si našla příjemce – 4:4. My už ani zvýšit skóre nemohli, jelikož za celý poločas jsme trefili 3x branku, naštěstí další gól jsme nedostali, a tak jsme si odvezli jeden bod.

Před zápasem bychom ho možná i brali, ale po průběhu rozhodně ne. Z vedení 1:4 se stala remíza 4:4, navíc okořeněná červenou kartou. Musíme se více uklidnit, jelikož není možné dostávat tolik karet a všechny za kecy proti rozhodčím, ať už odpískají jakýkoliv zápas. No každopádně není důvod propadat pesimismu, jelikož jsou Vánoce a za chvíli i Silvestr! To znamená, že se blíží Silvestrovské derby proti Mazákům, to se odehraje 28.12. v sobotu od 15:00. Všichni jste srdečně zváni! Liga má nyní čtrnáctidenní pauzu a vrátíme se na palubovku opět 11.01.2020, kdy vyzveme prozatímního suveréna soutěže Věšák Butabi!

Utkání 1.ligy OFL Kolín: Borky Liga 4:4 Juniors Přelouč FC

Branky: Rosendorf Stanislav – 2x,  Koděra David, Kesner Petr – Oliva Dominik 2x, Forman Robert 2x

Rozhodčí: Klobása – Kopic Diváků: 10 Poločas: 1:2