S lídrem tabulky za 3 body!

Jak na Nový rok, tak po celý rok? Často používané klišé, které bychom nyní brali všemi deseti. Do prvního zápasu v roce 2020 jsme vkročili 11.01., kdy jsme na palubovce sportovní haly v Přelouči přivítali aktuálního lídra tabulky FC Věšák Butabi. O kvalitách tohoto celku bylo napovídáno mnoho, i my jsme znali sílu Věšáku.

Než vůbec zápas začal, přepočítávali jsme ztráty z řad zraněných. V tomto zápase se sešla sotva polovina týmu, druhá polovina držela palce z tribuny, výčtem aktuálně mimo hru jsou: Rajnet, Černík, Kasal, Chaloupský, Barták a Heblík. Za takovou marodku by se nemusela stydět ani slavná fotbalová Sparta Praha. Naštěstí byl zbytek týmu připraven k zápasu a jeho úspěšnému konci. Do utkání se nás celkem sešlo 7+1. Zápas začal tak, jak asi mnozí diváci čekali. Věšák po většinu času držel míč na svých nohách a snažil se trpělivě kombinovat až do koncovky. Byl to právě hostující celek, který mohl otevřít skóre, naštěstí pro nás své dvě slibné příležitosti nevyužil. Naopak, skóre se měnilo v 7. minutě, po naší využité šanci. Munzar zavezl míč k rohovému praporku, odkud přesně našel Formana, brankář Věšáku si nedokázal s jeho střelou poradit, a tak jsme vedli 1:0! My jsme na své šance čekali bezpečně na naší polovině, odkud jsme vyráželi do rychlých a účinných protiútoků. Jeden z nich mohl proměnit Oliva, ale nastřelil pouze gólmana hostí. To, co se nepodařilo Dominikovi, se podařilo po krásné individuální akci Munzarovi, který bezpečně přešel 3 hráče Butab, aby následovně vymetl bodlem síť hostující brány – 2:0. Nutno říct, že ani Věšák nebyl beze šancí, ba naopak. Dominoval na míči, vytvářel si někdy i 100% šance, ale žádnou z nich nedokázal zužitkovat. Všechny pochytal buď náš brankář, anebo střely zablokovala obrana. Hostující celek nás trápil zejména jejich nebezpečnými rohovými kopy, které mají očividně velice dobře sehrané. Na 3:0 se změnil výsledek v 16.minutě, kdy precizním pasem přes celé hřiště našel Munzar Krejčíka, ten hlavou zkusil překvapit gólmana, odražený míč se dostal zpět k Romanovi a ten zkušeně napálil míč pod horní tyčku. Další branku jsme vstřelili o 3 minuty později. Souhra Oliva-Rosůlek-Forman dopadla tak, jak nejlépe mohla. Zejména druhý jmenovaný krásnou a efektivní patičkou našel nestřeženého Roberta Formana a ten poslal míč přesně za tyč – 4:0. Aby toho pro Věšák nebylo málo, tak hřebíček do rakve v první půli zasadil Munzar, který si všimnul vyběhnutého brankáře a přesně trefil přes celé hřiště odkrytou bránu – 5:0. David mohl dokonce završit hattrick, minutu před sirénou se řítil v situaci dva na jednoho s Olivou, obehráli brankáře a Munzi vystřelil, avšak nějakým zázračným kopem těsně před brankovou čárou zachránil Věšák obránce. Diváci se posléze dožadovali VARU, hala začala bouřit a řvát „video!“. Ale sudí byli neoblomní a stav utkání se tak neměnil. Nedáš – dostaneš? To platilo bohužel pro nás. Poslední slovo měli hráči Butab, kteří snížili stav na 5:1.

Druhý poločas jsme chtěli přidat 2-3 branky, abychom se ještě více uklidnili. Stále jsme se snažili hrát ze zabezpečené obrany. Stačí si vzpomenout, jak to dopadlo proti Borkám. Plán se dařil na výbornou. Hned ve 2. minutě druhého poločasu prolomil svoji střeleckou smůlu Josef Brunclík, který propasíroval míč mezi nohy brankáře Dejmka. Ten si o minutu později vybral i slabší chvilku, naštěstí pro nás, když slabou střelu od Dominika Olivy propustil mezi svýma nohama – 7:1. O další minutu déle se uskutečnila další parádní patička, tentokrát z nohou Formana. Ten našel Krejčíka, který předložil míč Rosůlkovi a ten po neortodoxní kličce zavěsil na 8:1. Katastrofická pětiminutovka pro zkušený Věšák. Hosté se posléze probrali a snížili na 2:8 z jejich pohledu po situaci 2 na 1. Dále dominovali na míči, měli opět několik loženek, ale naše obrana v čele s brankářem Václavkem stála proti snížení skóre. Mohla to být i pěkná divočina, kdyby hostující tým všechny své šance lépe vyřešil, ale to nedokázal, a tak se naskytla další šance pro nás. Oliva Dominik se napřáhl k mohutnému odkopu od vlastní brány a zamířil přesně do prázdné branky Butab – 9:2. Fanoušci se začali dožadovat desítky, ale poslední branka padla do naší sítě po střele z poza dvou hráčů. Hosté mohli ještě jednou snížit skóre. A to z prodloužené penalty, tu však vychytal náš gólman. Skóre se tak neměnilo a my zvítězili neuvěřitelným rozdílem!

Zápas se nám velice vydařil, hráli jsme bezchybně v obranně, která byla podpořena výkonem brankáře, navíc útoku se tento zápas také podařil, když jsme dali branku, prakticky ze všeho, z čeho jsme dát mohli. Na to, že chybělo opravdu spoustu hráčů, si s tím náš tým poradil opravdu skvěle! Naneštěstí se našemu celku zranili další 3 hráči. Uvidíme, jak se dají přes týden dohromady, každopádně naše marodka je již značně rozrostlá. My nesmíme usnout na vavřínech, jelikož další zápas na náš čeká za týden, kdy v přeloučské hale, tentokrát z pozice hostujícího celku, sehrajeme zápas proti Startipu Řečany nad Labem!

Utkání 1.ligy OFL Kolín: Juniors Přelouč FC 9:3 FC Věšák Butabi

Branky: Oliva Dominik 2x, Forman Robert 2x, Munzar David 2x, Rosůlek Jindřich, Brunclík Josef, Krejčík Roman – Kopáček Václav 2x, Hruška Daniel

Rozhodčí: Ziegler, Nekvapil Diváků: 60 Poločas: 5:1