Špatná série pokračuje

V prvním únorovém zápase jsme chtěli zejména zlepšit hru v poli, zakončení a taktéž nasazení do utkání. Čekal nás aktuální lídr tabulky Baník Chvaletice, který jsme dokázali v prvním vzájemném utkání porazit 3:2. Nutno říci, že nyní se naše sestava významně lišila od té z listopadu. Pereme se hlavně s tím, že sami nevíme, kolik nás bude na zápas, případně, kdo se uzdraví či neuzdraví, popřípadě kdo (ne)dá přednost fotbalovým utkáním. Naopak, Chvaletice na nás vytasily to nejlepší, co měly, a tak se o favoritovi zápasu nedalo pochybovat. Na druhou stranu, derby je specifický zápas a stát se v něm mohlo cokoliv.

Zápas začal tak, jak jsme chtěli. Ze zajištěné obrany krýt střely domácích a vyrážet do protiútoků. Své první vážnější šance měl na nohách domácí Fejl, který hned ve 2.minutě utkání orazítkoval břevno naší svatyně. Několik dalších střel kryla buď naše obrana, případně vychytal náš brankář. Druhou tyč v utkání nastřelil jeden z nejaktivnějších domácích Mihovský, který z rohového kopu, ale míč do brány neprocedil, a stav se tak neměnil. Aby těch razítek do naší brankové konstrukce nebylo málo, tak Hrečín tečoval nástřel Roubíčka, ale opět naštěstí pro nás trefil pouze břevno. My dále vyčkávali na své šance a jedna konečně přišla. Bukovič předložil míč Černíkovi, ten chytrou patičkou nalezl Heblíka, který se v úniku sám na gólmana nemýlil – 0:1. Bohužel vyrovnání přišlo o pár momentů déle. Fejl přesně nalezl na vzdálené tyči Mihovského, který krásným gólem zavěsil – 1:1. Další závary naše obrana v čele s Václavkem dokázala zvládat. V další pasáži hry se dostal Heblík do úniku, kde ho fauloval domácí bek, možná i ve vápně, na videu je to vidět lépe, pískat se penalta rozhodně mohla, rozhodčí se ale rozhodli, že se bude zahrávat pouze volný přímý kop. K tomu se postavil Forman, avšak zde rozhodčí chybovali i podruhé, když domácího brankáře nechali vylézt prakticky až před Roberta, který neměl kam vystřelit. Nutno podotknout, že to byly jediné chyby rozhodčích, kteří jinak zápas odřídili zcela s přehledem. Trest přišel prakticky vzápětí z volného kopu z půli hřiště našel domácí bek jednoho ze spoluhráčů, který patou tečoval míč až do naší brány. Vyrovnání přinesla přesná střela Munzara po rohovém kopu, kdy zafungovalo snad všechno tak, jak mělo, a tak jak, se kluci na trénincích naučili. Povzbuzeni vyrovnáním jsme se tlačili i do vedení, když do úniku spěchal Munzar s Bukovičem, avšak druhý jmenovaný těsně minul. Poločas tak skončil 2:2.

Druhá půle začala stejně tak jako ta první. Domácí aktivnější na míči, s vícero šancemi. Hrečín opět nastřelil břevno a později šel sám na brankáře, který ho vychytal. Naši největší šanci mohl proměnit Krejčík, kterému skvěle předložil míč Černík, ale Roman těsně bránu minul. Baník nás začal trestat a to nemilosrdně. Nejhorší pasáž zápasu, jakou jsme v letošní sezóně zažili. Během přibližně tří minut jsme obdrželi 4 branky, a bylo takříkajíc po zápase. Vše odšpuntovala nádherná branka Mihovského do šibenice, pokračovalo to gólem od Fejla do prázdné brány, přes individuální akci Hrečína až po branku do prázdné brány od Vančury. Snížit skóre mohli naši „Řečaňáci“, nejprve Roman Krejčík mohl snížit na 6:3, avšak vyslal pouze slabé střely. Později ho bohužel napodobil i Rajnet, který ze slibné pozice netrefil ani bránu. Navíc, další naše závary přišly po standartkách, ale ani Forman, ani Munzar neprostřelili. To vše podtrhla sedmá branka Chvaletic. Roman Krejčík se nemohl smířit s tím, že v zápase ještě nevstřelil branku, a tak umístil krásnou tečí nástřel jednoho z domácích, naneštěstí pro nás do naší branky. Ale abychom Romanovi nekřivdili, o 20 sekund později se trefil i do té správné brány, když ze střední vzdálenosti zamířil k tyči baníkovské svatyně. Zápas, tak skončil 7:3.

Body jsme si sice neodnesli, ale podařilo se nám zlepšit výkon oproti minulým utkáním. Zápas rozhodla smrtelná pasáž Chvaletic ve druhé půli, a my se tak musíme rychle oklepat ze zklamání, jelikož za týden nás čeká veledůležitý souboj s Krampolem Kolín v přeloučské hale od 18:30.

Utkání 1.ligy OFL Kolín: Baník Chvaletice 7:3 Juniors Přelouč FC

Branky: Dostál, Mihovský 2x, Hrečín, Vančura, Fejl, Krejčík (vlastní branka) – Heblík, Munzar, Krejčík

Rozhodčí: Vala, Kopic Diváků: 60 Poločas: 2:2