Víkendový přehled

Na víkend 02.02. – 03.02. jsme se velice těšili. Důvod byl jednoduchý, v sobotu jsme jeli na náš první daleký výjezd do Stochova, kde jsme se utkali v poháru FAČR s místním FK Stochov. V neděli 03.02. jsme hráli malé derby v Přelouči s Wolves. Tudíž zkrátka futsalový víkend.

Nejprve k zápasu s FK Stochov. O soupeři jsme věděli, že je velice silný. Do této doby ve své lize ztratil body pouze dvakrát a vévodil čelu tabulky okresní futsalové soutěže Kladenska. Velice těžká překážka na začátek. Výkop byl naplánován na 19:30 v sobotu v pěkné velké stochovské hale. Místnímu celku přišlo fandit na stovku diváků, tudíž i kulisa byla fantastická, tedy taková, jakou známe z Přelouče, v tomto ohledu palec nahoru pro obyvatele Stochova. Nás mohlo těšit, že do Stochova vážili cestu i 4 naši fanoušci, za to jim patří velké díky! Výkon na hřišti už tak skvělý nebyl. První poločas byl velice vyrovnaný, bohužel Stochov hned z první vážné kombinace dokázal dát branku na 1:0. Technicky a rychlostně skvěle vybavený soupeř nám dělal problémy už od začátku. Takový tým v naší lize (a troufám si říci, že ani v 1. okresní futsalové lize Kolínska) nenajdete. Některé šance pochytal náš brankář, některé naši obránci. I my jsme měli pár slibných příležitostí, za zmínku stojí Formanova či Munzarova střela. Ve 12. minutě se uvolnili dva útočníci domácích a sami na brankáře do prázdné kasy zvýšili na 2:0. O minutu později vzápětí snížil na 2:1 Filip Barták střelou o tyč do branky. Bohužel, FK Stochov ihned zareagoval rychlým gólem na 3:1, prakticky ihned po rozehrávce, kdy jsme si nepohlídali střed hřiště. Do konce první půle snížil Roman Krejčík, který má v jarní části sezóny famózní formu, po nádherné přihrávce od Munzara – 3:2. Ve druhé půli na 3:3 srovnal Lukáš Chaloupský a bylo vidět, že se Stochovem držíme krok. Bohužel, nastala pohroma, či nás snad štěstí opustilo, když jsme v rozpětí tří minut třikrát inkasovali a obracet výsledek 6:3 už bylo takřka nemožné. Čtvrtý gól za Juniory střelil Filip Barták po střele z rohové akce. Konečné skóre 10:4 pro Stochov vypadá z našeho pohledu hrozivě, ale do 30. minuty jsme předváděli famózní futsal, který se nám naneštěstí sesypal právě po oné 30. minutě.

Pohár FAČR: FK Stochov 10:4 Juniors Přelouč FC

Branky: Jungmann 4, Dolák D. 2, Kolínek 2, Schöner, Slezák – Barták 2, Krejčík, Chaloupský.

Rozhodčí: Svoboda, Hovorka Diváků: 100, Poločas: 3:2

Sestava:
Václavek Petr, Brunclík Josef, Bukovič Michal, Černík Jakub, Forman ml. Robert, Chaloupský Lukáš, Krejčík Roman, Munzar David, Barták Filip, Heblík Lukáš

Druhý zápas jsme sehráli v neděli 03.02. Od 16:50 nás „hostili“ Wolves. Chtěli jsme si napravit chuť a sebrat tři body do naší hrsti. V první půli to byla jedna velká jízda, ihned jsme na Wolves nastoupili a „domácí“ hráči nevěděli kam skočit dříve, aby zachytávali naše útoky. První gól na sebe nenechal dlouho čekat, když si v 9. minutě zápasu převzal míč Robert Forman a zkušeně zavěsil na přední tyč – 0:1. O minutu déle zvyšoval na 0:2 Roman Krejčík, který z úhlu propálil vše, co mu stálo v cestě. V dalších dvou jasných příležitostech jsme zklamali, ale vše vynahradilo duo Chaloupský-Forman, když první jmenovaný přednesl na zlatém podnosu Robertovi míč a ten dával na 0:3. Domácí měli možnost snížit 7 minut před koncem, ale únik útočníka Wolves skvěle vychytal náš gólman. I další momenty patřily oběma brankářům, kteří drželi svá mužstva. Na 0:4 zvýšil netradičně Barták Filip, který tečoval přihrávku na brankáře domácích Štěpánka, ten nestihl zareagovat, a tak musel míč lovit již počtvrté z brány. Pomyslný hřebíček do rakve v první půli zasadil Wolves náš útočník Černík Jakub, který se řítil na soupeřovu bránu sám a neměl problém dát gól. Wolves ještě 20 sekund před koncem zásluhou Macha snížili na 1:5.

Kdo si myslel, že druhá půle bude pohodová, ten se mýlil. I když jsme zásluhou Černíka zvýšili na 1:6, tak naše další počínání bylo strašlivé, několik samostatných úniků náš brankář společně s obranou ještě dokázali vyřešit, ale některé nikoliv. Na 2:6 snížil Chlumecký střelou z úhlu, na 3:6 Louda po chybě obránce, na 4:6 Wolves snížili po dorážce jejich útočníka a Vlkům narostla křídla. Nikoliv redbullová, ale futsalová. Naštěstí jsme jejich euforii utnuli ihned po rozehrávce, když na 4:7 zvýšil po přihrávce Chaloupského Černík. Osmý gól přidal z prodloužené penalty Munzar David. Na konečných 5:8 opět Vlci snížili 20 sekund před koncem. Každopádně zasloužené vítězství pro nás a i po druhé jsme Wolves přemohli.

2.liga OFL Kolín: Wolves Přelouč 5:8 Juniors Přelouč FC

Branky: • Chlumecký Václav – 2x• Mach Tomáš • Huňáček Jan • Louda Ondřej – • Forman ml. Robert – 2x • Černík Jakub – 2x• Munzar David • Chaloupský Lukáš • Barták Filip • Krejčík Roman

Rozhodčí: Ziegler – Hervert  Diváků: 35, Poločas: 1:5